خانه / اخبار خودرو به روز / تمایز طراحی نسل جدید ب‌ام‌و سری ۳ با سری ۵ – کارشناس سلامت خودرو 🚘

تمایز طراحی نسل جدید ب‌ام‌و سری ۳ با سری ۵ – کارشناس سلامت خودرو 🚘

کارشناس سلامت خودرو :

این روزها بیماری شباهت در صنعت خودروسازی فراگیر شده است؛ یعنی خودروهای یک شرکت همگی از طراحی یکسان اما با اندازه‌های مختلف استفاده می‌کنند. واضح‌ترین مثال برای این موضوع، طراحی سدان‌های C کلاس، E کلاس و S کلاس مرسدس بنز است. همین کار را آئودی هم با شدت کمتری انجام داده است. ولی حالا که نسل جدید ب‌ام‌و سری ۳ معرفی شده است می‌توان با اطمینان گفت که شبیه به سری ۵ یا سری ۷ نیست. این یک امر اتفاقی نیست بلکه ب‌ام‌و نسل جدید سری ۳ را به‌گونه‌ای طراحی کرده که شخصیت مستقل خود را داشته باشد و عناصری را از دیگر محصولاتش قرض نگرفته است.

مدیر تولید سری ۳ آقای «استفان هورن» در مصاحبهٔ اخیر خود با نشریهٔ استرالیایی موتورینگ گفته است که به خاطر انتقادات وارد شده به نسل قبلی مجبور به ارائهٔ طراحی منحصربه‌فردی برای نسل جدید سری ۳ شده‌اند.

وی دراین‌باره گفته است:

به طراحی نسل‌های گذشتهٔ سری ۳ انتقاداتی وارده شده بود مثل نمای عقبی نسل قبلی سری ۳ و سری ۵ که کاملاً شبیه به هم به نظر می‌رسیدند. به همین دلیل ما گفتیم نسل جدید این خودرو از هر زاویه‌ای باید با نسل قبلی خود و همین‌طور سری ۵ متفاوت باشد. این نسل از سری ۳ همچنین باید به‌عنوان یک سدان اسپرت قابل‌تشخیص باشد. تحقیقات بازار نشان داده است که بسیاری از مردم با دیدن نسل قبلی سری ۳ تصور می‌کردند آن یک سری ۵ است

آقای هورن در ادامه اضافه کرده است:

هدف کلی ما این بود که سری ۳ جدید تا جای ممکن جمع‌وجور باشد اما هیئت‌مدیرهٔ ب‌ام‌و خواهان بزرگ‌تر شدن آن بود. ما بر سر هر میلی‌متر افزایش در ابعاد سری ۳ واقعاً جنگیدیم. ما خواهان یک سدان اسپرت واقعی بودیم نه یک سری ۵ کوچک و برای داشتن یک سدان اسپرت نباید خودرو بزرگ و کشیده باشد

درهرحال مهم نیست که چگونه این دعوا به پایان رسید بلکه موضوعی که اهمیت دارد این است که سری ۳ باید هویت خود را داشته و واقعاً از دیگر محصولات ب‌ام‌و متفاوت باشد. به نظر می‌رسد طراحان باواریایی‌ها در تحقق این اصل مهم موفق بوده‌اند زیرا در حال حاضر هیچ‌کس سری ۳ جدید را با برادر بزرگ‌ترش اشتباه نمی‌گیرد و این چیزی است که امروزه در صنعت خودروسازی کمتر دیده می‌شود.


منبع

car helth expert

اشتراک گذاری⏬:

درباره ی younesfathali

همچنین ببینید

فاصله‌ای ۳ ساله با اولین خودروی الکتریکی کادیلاک – کارشناس سلامت خودرو 🚘

کارشناس سلامت خودرو : تاریخ: ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ کادیلاک در سال ۲۰۱۸ با فروش ۳۸۲۱۸۴ …